HW-09-17-G-S-355-125
detaildesc
HW-09-17-G-S-355-125
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-17-G-S-355-125
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.125" (3.175mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-09-17
Number of Positions 9
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height 0.355" (9.017mm)