HW-09-17-G-S-350-SM
detaildesc
HW-09-17-G-S-350-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-17-G-S-350-SM
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-09-17
Number of Positions 9
Length - Overall Pin 0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)