HW-02-10-L-D-660-SM
detaildesc
HW-02-10-L-D-660-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-02-10-L-D-660-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-02-10
Number of Positions 4
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Length - Stack Height 0.660" (16.764mm)
Length - Post (Mating) 0.105" (2.667mm)