HW-02-09-L-S-308-SM
detaildesc
HW-02-09-L-S-308-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-02-09-L-S-308-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD GOLD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-02-09
Number of Positions 2
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.308" (7.823mm)
Length - Post (Mating) 0.357" (9.068mm)