HPW-04-04-T-S-790-200
detaildesc
HPW-04-04-T-S-790-200
Samtec Inc.
Product No:
HPW-04-04-T-S-790-200
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Product Status Active
Number of Positions 4
Length - Overall Pin 1.080" (27.432mm)
Length - Stack Height 0.790" (20.066mm)
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)