HPW-04-04-T-S-755-325
detaildesc
HPW-04-04-T-S-755-325
Samtec Inc.
Product No:
HPW-04-04-T-S-755-325
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
.200" POWER BOARD STACKER
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Number of Positions 4
Length - Overall Pin 1.170" (29.718mm)
Length - Stack Height 0.755" (19.177mm)
Length - Post (Mating) 0.325" (8.255mm)