HPW-03-04-T-S-220-315
detaildesc
HPW-03-04-T-S-220-315
Samtec Inc.
Product No:
HPW-03-04-T-S-220-315
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Product Status Active
Number of Positions 3
Length - Overall Pin 0.625" (15.875mm)
Length - Stack Height 0.220" (5.588mm)
Length - Post (Mating) 0.315" (8.000mm)