HDWM-39-55-S-D-250-SM-P
detaildesc
HDWM-39-55-S-D-250-SM-P
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-39-55-S-D-250-SM-P
Description:
CONN HDR 78POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Base Product Number HDWM-39
Number of Positions 78
Length - Overall Pin 0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.340" (8.636mm)