HDWM-37-58-S-S-250-SM
detaildesc
HDWM-37-58-S-S-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-37-58-S-S-250-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 37POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-37
Number of Positions 37
Length - Overall Pin 0.685" (17.400mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.435" (11.049mm)