Home / Ceramic Capacitors / GJM0335C1E2R2WB01J
GJM0335C1E2R2WB01J
detaildesc
GJM0335C1E2R2WB01J
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1E2R2WB01J
Description:
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0201
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.05pF
Lead Style -
Capacitance 2.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number GJM0335C1E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C