Home / Ceramic Capacitors / GJM0225C1E6R7DB01L
GJM0225C1E6R7DB01L
detaildesc
GJM0225C1E6R7DB01L
Murata Electronics
Product No:
GJM0225C1E6R7DB01L
Description:
CAP CER 6.7PF 25V NP0 01005
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 6.7 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number GJM0225C1E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C