Home / Ceramic Capacitors / GJM0225C1E1R9BB01L
GJM0225C1E1R9BB01L
detaildesc
GJM0225C1E1R9BB01L
Murata Electronics
Product No:
GJM0225C1E1R9BB01L
Description:
CERAMIC CAP MLCC HIGH-Q 125C
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.9 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C