Home / Ceramic Capacitors / GJ831CC81E105KA01L
GJ831CC81E105KA01L
detaildesc
GJ831CC81E105KA01L
Murata Electronics
Product No:
GJ831CC81E105KA01L
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C