Home / Ceramic Capacitors / GJ8319R61H225KA12D
GJ8319R61H225KA12D
detaildesc
GJ8319R61H225KA12D
Murata Electronics
Product No:
GJ8319R61H225KA12D
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C