Home / Ceramic Capacitors / GJ8319R61H105KA12J
GJ8319R61H105KA12J
detaildesc
GJ8319R61H105KA12J
Murata Electronics
Product No:
GJ8319R61H105KA12J
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP
User Guide
Mfr Murata Electronics
Series GJ8
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C