Home / Ceramic Capacitors / GJ821AR60J226ME47L
GJ821AR60J226ME47L
detaildesc
GJ821AR60J226ME47L
Murata Electronics
Product No:
GJ821AR60J226ME47L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP
User Guide
Mfr Murata Electronics
Series GJ8
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C