Home / Ceramic Capacitors / GCM43Q7U3A332JX01L
GCM43Q7U3A332JX01L
detaildesc
GCM43Q7U3A332JX01L
Murata Electronics
Product No:
GCM43Q7U3A332JX01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 3300PF 1KV U2J 1812
User Guide
Mfr Murata Electronics
Series GCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number GCM43Q7U3A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C