Home / Ceramic Capacitors / GCM32ER71H105MA37L
GCM32ER71H105MA37L
detaildesc
GCM32ER71H105MA37L
Murata Electronics
Product No:
GCM32ER71H105MA37L
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.112" (2.85mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32ER71H
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C