Home / Ceramic Capacitors / GCM32EC7YA106MA03K
GCM32EC7YA106MA03K
detaildesc
GCM32EC7YA106MA03K
Murata Electronics
Product No:
GCM32EC7YA106MA03K
Description:
CAP CER 10UF 35V X7S 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.112" (2.85mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32EC7YA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C