Home / Ceramic Capacitors / GCM32DR71H474KA37L
GCM32DR71H474KA37L
detaildesc
GCM32DR71H474KA37L
Murata Electronics
Product No:
GCM32DR71H474KA37L
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.089" (2.25mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32DR71H
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C