Home / Ceramic Capacitors / GCM32DL81A106MA37L
GCM32DL81A106MA37L
detaildesc
GCM32DL81A106MA37L
Murata Electronics
Product No:
GCM32DL81A106MA37L
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 10UF 10V X8L 1210
User Guide
Mfr Murata Electronics
Series GCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.089" (2.25mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32DL81A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C