Home / Ceramic Capacitors / GCM32DL81A106KA37K
GCM32DL81A106KA37K
detaildesc
GCM32DL81A106KA37K
Murata Electronics
Product No:
GCM32DL81A106KA37K
Description:
CAP CER 10UF 10V X8L 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.089" (2.25mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32DL81A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C