Home / Ceramic Capacitors / GCM32B7U3A122JX01L
GCM32B7U3A122JX01L
detaildesc
GCM32B7U3A122JX01L
Murata Electronics
Product No:
GCM32B7U3A122JX01L
Description:
CAP CER 1200PF 1KV U2J 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32B7U3A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C