Home / Ceramic Capacitors / GCM32A7U2J182JX01D
GCM32A7U2J182JX01D
detaildesc
GCM32A7U2J182JX01D
Murata Electronics
Product No:
GCM32A7U2J182JX01D
Description:
CAP CER 1800PF 630V U2J 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1800 pF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GCM32A7U2J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C