Home / Ceramic Capacitors / GCM31MR72A184JA37K
GCM31MR72A184JA37K
detaildesc
GCM31MR72A184JA37K
Murata Electronics
Product No:
GCM31MR72A184JA37K
Description:
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.18 µF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31MR72A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C