Home / Ceramic Capacitors / GCM31CD7YA106KE36K
GCM31CD7YA106KE36K
detaildesc
GCM31CD7YA106KE36K
Murata Electronics
Product No:
GCM31CD7YA106KE36K
Description:
CAP CER 10UF 35V X7T 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31CD7YA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C