Home / Ceramic Capacitors / GCM31CD70J226KE02K
GCM31CD70J226KE02K
detaildesc
GCM31CD70J226KE02K
Murata Electronics
Product No:
GCM31CD70J226KE02K
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7T 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C