Home / Ceramic Capacitors / GCM31C5C2J332FX03L
GCM31C5C2J332FX03L
detaildesc
GCM31C5C2J332FX03L
Murata Electronics
Product No:
GCM31C5C2J332FX03L
Description:
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31C5C2J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C