Home / Ceramic Capacitors / GCM31C5C2E153JX03K
GCM31C5C2E153JX03K
detaildesc
GCM31C5C2E153JX03K
Murata Electronics
Product No:
GCM31C5C2E153JX03K
Description:
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31C5C2E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C