Home / Ceramic Capacitors / GCM31B5C2J222FX01L
GCM31B5C2J222FX01L
detaildesc
GCM31B5C2J222FX01L
Murata Electronics
Product No:
GCM31B5C2J222FX01L
Description:
CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31B5C2J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C