Home / Ceramic Capacitors / GCM31B5C2E123FX01L
GCM31B5C2E123FX01L
detaildesc
GCM31B5C2E123FX01L
Murata Electronics
Product No:
GCM31B5C2E123FX01L
Description:
CAP CER 0.012UF 250V C0G 1206
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 0.012 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31B5C2E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C