Home / Ceramic Capacitors / GCM31A5C3A390GX01D
GCM31A5C3A390GX01D
detaildesc
GCM31A5C3A390GX01D
Murata Electronics
Product No:
GCM31A5C3A390GX01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1206
User Guide
Mfr Murata Electronics
Series GCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 39 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31A5C3A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C