Home / Ceramic Capacitors / GCM31A5C3A120JX01J
GCM31A5C3A120JX01J
detaildesc
GCM31A5C3A120JX01J
Murata Electronics
Product No:
GCM31A5C3A120JX01J
Description:
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 12 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31A5C3A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C