Home / Ceramic Capacitors / GCM31A5C2J121JX01D
GCM31A5C2J121JX01D
detaildesc
GCM31A5C2J121JX01D
Murata Electronics
Product No:
GCM31A5C2J121JX01D
Description:
CAP CER 120PF 630V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 120 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM31A5C2J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C