Home / Ceramic Capacitors / GCM319R71E334MA37J
GCM319R71E334MA37J
detaildesc
GCM319R71E334MA37J
Murata Electronics
Product No:
GCM319R71E334MA37J
Description:
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.33 µF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM319R71E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C