Home / Ceramic Capacitors / GCM3195C1H332GA16D
GCM3195C1H332GA16D
detaildesc
GCM3195C1H332GA16D
Murata Electronics
Product No:
GCM3195C1H332GA16D
Description:
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GCM3195C1H
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C