Home / Ceramic Capacitors / GCM219R72A682JA37J
GCM219R72A682JA37J
detaildesc
GCM219R72A682JA37J
Murata Electronics
Product No:
GCM219R72A682JA37J
Description:
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number GCM219R72A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C