Home / Ceramic Capacitors / GCM1885G2A430GA16D
GCM1885G2A430GA16D
detaildesc
GCM1885G2A430GA16D
Murata Electronics
Product No:
GCM1885G2A430GA16D
Description:
CAP CER 43PF 100V X8G 0603
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 43 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number GCM1885G2A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C