Home / Ceramic Capacitors / GCM0335C1E220JD03D
GCM0335C1E220JD03D
detaildesc
GCM0335C1E220JD03D
Murata Electronics
Product No:
GCM0335C1E220JD03D
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
User Guide
Mfr Murata Electronics
Series GCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number GCM0335C1E
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C