FX2ERQ1Q1ONM016
detaildesc
FX2ERQ1Q1ONM016
Panduit Corp
Product No:
FX2ERQ1Q1ONM016
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
OM3 2 FIBER 1.6MM JACKET PATCHCO
User Guide
Mfr Panduit Corp
Type Multimode, Duplex, OM3
Series Opti-Core®
Package Bulk
Ratings -
Bend Radius 16mm
Return Loss 26dB
1st Connector LC Duplex
2nd Connector LC Duplex
Cable Diameter 0.06" (1.6mm)
Product Status Obsolete
Length - Overall 52.5' (16.0m)
Base Product Number FX2ERQ
Operating Temperature -10°C ~ 60°C