FX2ERLNSNSNM016
detaildesc
FX2ERLNSNSNM016
Panduit Corp
Product No:
FX2ERLNSNSNM016
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
OM3 2 FIBER 1.6MM JACKET PATCHCO
User Guide
Mfr Panduit Corp
Type Multimode, Duplex, OM3
Series Opti-Core®
Package Bulk
Ratings -
Features Riser, Zipcord
Cable Type Twin Zip
Fiber Type 50/125
Bend Radius 16mm
Return Loss 26dB
1st Connector LC Duplex
2nd Connector SC Duplex
Color - Cable Aqua
Cable Diameter 0.06" (1.6mm)