FWTYP7575LNF018
detaildesc
FWTYP7575LNF018
Panduit Corp
Product No:
FWTYP7575LNF018
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
OM5 SIG 12F TRUNK OFNP PANMPO F
User Guide
Mfr Panduit Corp
Type Multimode, OM5
Series QuickNet™ PanMPO™
Package Bulk
Ratings OFNP
Features Plenum
Cable Type Trunk
Fiber Type -
Bend Radius 45mm
Return Loss 30dB
1st Connector MPO
2nd Connector MPO
Color - Cable Green
Cable Diameter 0.18" (4.5mm)
Insertion Loss 0.25dB
Product Status Obsolete
Color - Connectors Black
Operating Temperature -20°C ~ 70°C