FW-50-05-L-D-525-150
detaildesc
FW-50-05-L-D-525-150
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-L-D-525-150
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.675" (17.145mm)
Length - Stack Height 0.525" (13.335mm)
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)