FW-50-05-L-D-505-100
detaildesc
FW-50-05-L-D-505-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-L-D-505-100
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.605" (15.367mm)
Length - Stack Height 0.505" (12.827mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)