FW-50-05-L-D-413-078
detaildesc
FW-50-05-L-D-413-078
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-L-D-413-078
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.491" (12.471mm)
Length - Stack Height 0.413" (10.490mm)
Length - Post (Mating) 0.078" (1.981mm)