FW-50-05-L-D-370-087-A
detaildesc
FW-50-05-L-D-370-087-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-L-D-370-087-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.457" (11.608mm)
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)
Length - Post (Mating) 0.087" (2.210mm)