FW-50-05-L-D-365-100
detaildesc
FW-50-05-L-D-365-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-L-D-365-100
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height 0.365" (9.271mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)