FW-50-05-L-D-360-065-A
detaildesc
FW-50-05-L-D-360-065-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-L-D-360-065-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height 0.360" (9.144mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)