FW-50-05-G-D-563-072
detaildesc
FW-50-05-G-D-563-072
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-G-D-563-072
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.635" (16.129mm)
Length - Stack Height 0.563" (14.300mm)
Length - Post (Mating) 0.072" (1.829mm)