FW-50-05-G-D-523-087
detaildesc
FW-50-05-G-D-523-087
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-G-D-523-087
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.610" (15.494mm)
Length - Stack Height 0.523" (13.284mm)
Length - Post (Mating) 0.087" (2.210mm)